Escher - Sklep Art Puzzle

Escher

Matius Cornelius Escher (1898 -1972 ) holenderski artysta uważany za jednego z największych grafików europejskich. Inspiracji do swoich rysunków szukał przede wszystkim w krajobrazach i architekturze Włoch. Po powrocie z podróży w tym kraju narysował m.in. "Dzień i noc", "Metamorfozy", "Gady", a także najsłynniejsze "Malujące ręce".

Uważał, że życie i natura bazują na powtarzających się w czasie cyklach. W swoich najlepszych grafikach "Wschodzący i schodzący" oraz "Wodospad" przekonuje nas, że ruch jest bezsensowny, a wszystko powraca po pewnym czasie do punktu wyjścia. Nikt oprócz Eschera nie był tak sprawny technicznie, a dowodem tego jest wyjątkowa zdolność łączenia matematycznych pojęć z fantazją (np. "Względność", "Połączenie", czy "Wklęsły i wypukły"). T

Ta kolekcja to klasyka, która wyjaśnia zawiłości współczesnego świata. Używając słów Eschera: "Jeżeli ktoś chce przedstawić coś nieistniejącego, musi być posłuszny kilku regułom... tak samo jak bajkopisarz: musi używać kontrastów, musi wywołać szok".

Brak produktów w tej kategorii.